Spis obiektów wg miejscowości:

 A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  W  Z  #  spis 

Kolarka Odznaka Turystyczna

Wyciąg z regulaminu Kolarskiej Odznaki Turystycznej §7.

✔ Stopień brązowy

Jest to jedyna odznaka KOT, na której zdobycie nałożono ograniczenie czasowe (24 miesiące), w którym należy zdobyć minimum 100 pkt.

►►►

Kolarska Odznaka Turystyczna – stopień brązowy, nr weryfikacyjny 96/1/2021 przyznano dnia 20.12.2021 roku

Stopień srebrny

Drugi srebrny stopień podstawowy odznaki. Aby otrzymać tę odznakę należy zdobyć minimum 400 pkt.

►►►


Stopień złoty

Trzeci złoty stopień podstawowy odznaki. Aby otrzymać tę odznakę należy zdobyć minimum 800 pkt.

►►►


Stopień duży brązowy

Czwarty stopień duży brązowy odznaki zalicza się do grupy odznak dużych. Aby zdobyć tę odznakę należy prócz zdobycia minimum 1000 pkt., odwiedzić 1 park narodowy i 5 obiektów krajoznawczych.

►►►


Stopień duży srebrny

Piąty stopień duży srebrny odznaki zalicza się do grupy odznak dużych. Aby zdobyć tę odznakę należy prócz zdobycia minimum 1200 pkt. odwiedzić kolejne 3 parki narodowe, kolejne 15 obiektów krajoznawczych oraz wziąć udział w dwóch minimum 6-dniowych wycieczkach rowerowych.

►►►


Stopień duży złoty

Szusty stopień duży złoty odznaki zalicza się do grupy odznak dużych. Aby zdobyć tę odznakę należy prócz zdobycia minimum 1500 pkt. odwiedzić kolejne 5 parków narodowych i kolejne 25 obiektów krajoznawczych.

►►►


Za wytrwałość

Siódmy stopień tzw. za wytrwałość przyznawany jest turyście, który posiada już w swojej kolekcji dużą odznakę złotą i przez 7 lat (niekoniecznie kolejnych) zgromadził minimum 100 pkt. w każdym roku.

►►►


Wyciąg z regulaminu, cd.

III. Zasady punktacji

§ 8

  1. Za udział w wycieczkach, obozach, rajdach itp. imprezach kolarskich przyznaje się określoną niżej liczbę punktów, które oprócz innych kryteriów (wymienionych w tabeli) stanowią podstawę do przyznania KOT.
  2. Punktacja podstawowa:
    1. za każdy dzień jazdy rowerem podczas wędrówek jednodniowych – 10 pkt.
    2. za każdy dzień wędrówek wielodniowych (minimum 1,5 dnia) – 15 pkt.
  3. Punktacja dodatkowa:
    1. za minimum trzydniowy udział w centralnej imprezie turystyki kolarskiej (ogólnopolski zlot przodowników turystyki kolarskiej oraz centralny zlot turystów kolarzy) – zryczałtowana premia – 30 pkt.
    2. za zwiedzanie miejscowości, muzeów, zabytków architektury i pomników przyrody – po złożeniu zespołowi weryfikacyjnemu ustnego, pisemnego bądź elektronicznego opisu zwiedzanych obiektów – premia w wysokości 5 – 20% limitu punktów wymaganych na zdobywany stopień KOT.
§ 9

  1. Długość odcinka, który należy przejechać na rowerze w ciągu jednego dnia wynosi minimum 15 kilometrów.
  2. Trasy wycieczek indywidualnych nie mogą być powtarzane na dany stopień odznaki; zapis ten nie dotyczy wycieczek odbywanych w ramach imprez turystycznych (rajdy, zloty, obozy wędrowne) pod warunkiem potwierdzenia powtarzanej trasy pieczątką rajdową.
  3. Trasa wycieczki nie jest uznana za powtórzoną, jeżeli przynajmniej 15-kilometrowy jej odcinek przebiega inną drogą niż wcześniejsze przejazdy odnotowane w „Książeczce wycieczek kolarskich”.
  4. Przy zaliczaniu parków narodowych i obiektów krajoznawczych należy dokonać wpisu w „Książeczce wycieczek kolarskich”, wykorzystując całą rubrykę na potwierdzenie zwiedzanego obiektu, bez naliczania punktów. Do uznania ważności potwierdzenia wymagany jest odcisk pieczątki z nazwą miejscowości bądź stempel z nazwą obiektu. Udokumentowanie zwiedzania może być dokonane także przez zamieszczenie zdjęcia zainteresowanej osoby na tle zwiedzanego obiektu.
  5. Zwiedzanie parków narodowych w Polsce oraz obiektów krajoznawczych jest zaliczane na KOT także w czasie wycieczek innych niż rowerowe.
  6. Poczynając od stopnia małego srebrnego dopuszcza się zaliczanie punktów na wycieczkach zagranicznych, przy czym na stopnie mały srebrny i mały złoty ilość uznanych punktów nie może przekroczyć 30% wymaganej punktacji; na duże stopnie ilość punktów zdobywanych na wycieczkach zagranicznych nie jest limitowana.
  7. W przypadku uzyskania większej ilości punktów od wymaganej, nadwyżka jest uwzględniana przy przyznawaniu odznaki wyższego stopnia.
  8. Gromadzenie punktów na KOT za wytrwałość można rozpocząć w roku zdobycia KOT w stopniu dużym złotym.
§ 10

  1. Szybkość jazdy powinna być dostosowana do warunków, w jakich wycieczka się odbywa, sprzętu kolarskiego oraz kondycji turystów. Przede wszystkim należy mieć na uwadze bezpieczeństwo, cel krajoznawczy, zadowolenie z jazdy, dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne.
  2. Zdobywanie odznaki odbywa się na własną odpowiedzialność. PTTK nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, których może doznać uczestnik, jak również za szkody wyrządzone przez uczestnika osobom trzecim.

▲ top

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz